Postanowienia Ogólne

Struktura gildii:

Guild Master: Diabo
Raid Leader: Shin
Bank Officer: Baudvin
Healing Officer: Alven
Recruitment Officer: Zaralle

Rangi obowiązujące w gildii:

Raider – Jedna z osób w Core Teamie uczęszczająca na każdy raid progressowy

Member – Byli veterani lub byli raiderzy pomagający nam czasami na raidach w Mythic Tierze

Trial – Osoba na okresie próbnym w naszej gildii która walczy o miejsce w Core Teamie

Friend – Znajomi gildiowiczów lub nasi aktywni gracze którzy grają inne aktywności niż raidy

Raid

Głownym celem Gildii jest uzyskanie Cutting Edge’a w kazdym Raid Tierze w jak najmniejszym nakładzie czasu.

Główne i decydujące zdanie na raidzie posiada Raid Leader oraz GM

Raidy OBOWIĄZKOWE odbywają się w dniach:

 • Środa 19:30 – 23:00
 • Czwartek 19:30 – 23:00
 • Niedziela 19:30 – 23:00

Składy na Progress nowych bossów będa przygotowane tak aby uczestniczył najsilniejszy możliwy setup z największym prawdopodobieństwem zabicia go. Osobą odpowiedzialną za ustalenie składu jest Shin.

Po wszelkie inne opcjonalne raidy oraz eventy gildyjne proszę na bieżąco sprawdzać kalendarz i zapisywać sięw przypadku zainteresowania w celu oszacowania w liczy chętnych.

Po wszelkie inne opcjonalne raidy oraz eventy gildyjne proszę na bieżąco sprawdzać kalendarz i zapisywać sięw przypadku zainteresowania w celu oszacowania w liczy chętnych.

Zapisy na raid odbywają się poprzez WoWAudit. Najpózniej do 24h przed raidem, osoby z rangami Trial, Raider, Officer mają obowiązek zdeklarować swoją obecność lub nieobecność. Jeśli was nie będzie na raidzie prosimy o zostawienie takiej notki, powód nie jest istotny tylko informacje o owej nieobecności. W przypadku zapisania sięna raid i nie pojawieniu się na nim, dostaje się ostrzeżenie, gdy zdarzy się taka sytuacja ponownie przyznawane jest ostatecznie ostrzeżenie, natomiast trzeci taki przypadek skutkuje demote. Dotyczy to również osób, które nic w danym dniu nie oznaczyły.

Na raid przychodzimy punktualnie o godzinie 19:30 – o tej ogdzinie każda osoba powinna już być w grupie raidowej. 19:35 – jest to godzina o której każda osoba idąca na raid powinna już być na Discordzie na kanale Raidowym. Natomiast 19:45 jest to czas kiedy NAJPÓZNIEJ będzie przeprowadzany pierwszy pull.

Równie ważnym obowiązkiem, jest uzupełnienie Loot Listy oraz dbanie aby była aktualizowana po każdym upgradzie. Jeśli na danym bossie wypadnie dla was BiSowy item, ale Loot Wishlista będzie pusta, nie będziecie brani pod uwagę przy rozdawaniu lootu przez Council. Dodatkowo jeżeli lista nie będzie aktualizowana, to również otrzymacie punkty karne w postaci ostrzeżenia, a następnie bycie pominiętym przy rozdawaniu lootu z kolejnego bossa, a na koniec demotem.

Wymagane jest aby wszyscy raiderzy  przychodzili na raid przygotowani zawczasu to znaczy:

 •  Wszystkie addony potrzebne do raidu mają być zaktualizowane. Są to: RCLootCouncil, Exorsus Raid Tools, WeakAura2 oraz DBM/BigWigs
 • Wzięte są Consumable przed rozpoczęciem raidu.
 • Posiadać bardzo dobrą wiedzę na temat taktyk i mechanik bossów które będziemy bić podczas danego wieczoru raidowego oraz o następnym bossie, aby wykorzystać pełen zakres czasu dnia raidowego.
 • W przypadku posiadania cyklicznych problemów technicznych od strony łącza, proszone jest aby zmienić już przed raidem na jak najstabilniejszą sieć lub wspomóc się programem z net-tracingiem aby zaoszczędzić cennych minut podczas trwania raidu.

 

Podczas trwania bossa/encountera, Voice Chat używają tylko osoby które są do tego wyznaczone, w przypadku potrzeby podzielenia się jakąś ważną dla raidu informacją, mówimy to zwięźle i na spokojnie, bez jakiejś niepotrzebnej paniki. Wszelkie niepotrzebne w danym momencie gadania będą ukracane aby zachować jak największy Clear Voice podczas trwania pulla. Trzeba zrozumieć ze gdy ktoś szczególnie w panice przekazuje jakieś informacje to umysł w tym samym momencie zwiększa szanse na popełnienie jakiegoś głupiego błędu.

Ewentualne uwagi dotyczące poprawienia gry innego gracza – robimy po pullu. Pamiętajmy, że robimy to z intencją uzyskania pewnej wiedzy/naprawy problemu. Niedopuszczalnym zachowaniem jest krzyczenie i wyzywanie drugiej osoby lub krytyka dla samej krytyki. Hasła “Ku*wa <Player Name>” nie wprowadzają nic. Osoby toksyczne, nie mające szacunku do innych graczy będą usuwane z grupy raidowej, a jeśli będzie się to przejawiać w innych miejscach to także z Gildii.

Loot Council

Loot dropiący w czasie raidu przydziela Loot Council. Decyzja podjęta przez Council jest ostateczna i nie podważalna.

W celu podjęcia decyzji, Council zwraca uwagę na czynniki takie jak:

 • Faktyczny upgrade dla gracza
 • Największe możliwe użycie itemu w progressie
 • Performance na raidach
 • Ilość obecności na raidach oraz rangę gracza
 • Wszelkie inne aktywności gildiowe związane z WoWem (Przychodzenie na raidy dla altów, wbijanie reputacji aby kupić runę do statów lub ciągłe jej kupowanie itp.)

Obowiązkiem każdego raidera jest posiadanie bardzo dobrej wiedzy na temat swojej klasy i speca oraz gearu w celu odpowiedniego oszacowania upgradu itemu dla swojej postaci.

Council zastrzega sobie prawo wymogu przekazania itemu który jest upgradem dla gracza który go wydropił dla innego gracza gdzie dany item jest większą pomocą dla Raid Teamu w ukończeniu jak najszybciej danego mythic tieru.

Opcje wyboru w Loot Councilu:

 • Huge – Item który jest totalnym Best In Slot i nie zmienię go do końca patcha.
 • Major – duży upgrade lecz nie najlepszy
 • Minor – Socket lub itemy z additional statmi
 • Offspec/M+/PVP – Itemy które nie będą miały zastosowania w raidzie.
 • Jak nikt – Nie potrzebuje go ale wezmę aby zapełnić slot w bagu
 • Pass – Nie chcę danego itemu

Guild Bank

Wszystkie itemy BoE które dropną podczas raidu gildiowego trafiają do osoby odpowiedzialnej za ich sprzedaż. Zysk ze sprzedanego przedmiotu jest podzielony równy pomiędzy osobę która uzyskała owy item tak jak też z Guild Bankiem

W ten sposób mamy zapewnione wszystkie consumablsy, grepair oraz wiele innych benefitów płacąc za to czystą chęcią do zrobienia coś extra.